Bugün - 24 Kasım 2020 Salı
Isparta 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Yazar Detayları

Hasan GÖMLEKSİZ

Hasan GÖMLEKSİZ - TÜRKÜN DE TARİKATI  OLSUN

TÜRKÜN DE TARİKATI  OLSUN
Yazı Tarihi: 06 Ağustos 2019 Salı

Yesevi’den, Horasan erenlerinden, Yunus’tan, Hacı Bektaş’tan, Hacı Bayram’dan… Sonra bedevi bir zihniyet çekilmiyor be kardeşim.

Türkün bünyesine, Türkün dünyasına uygun değil çünkü.


Bize karşı atom bombası kadar güçlü, gavura karşı ise sinek kadar güçsüz, bu sahte olağan üstü güçlü bedevilerden bıktık artık.

Arada dağlar kadar arılık duruluk, arada dağlar kadar ilim irfan, arada dağlar kadar soy sop, gelenek görenek, kültür ve aidiyet farkı var.

Din sosuna batırılmış habis bir ur gibi içten içe çürüten, içten içe kuşatan, ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Afyonun nerede ne zaman patlayacağı, haşhaşilerin sinsi bir yılan gibi nerede ne zaman sokacağı, nerede ne zaman bir Şerif Hüseyin, nerede ne zaman bir Şeyh Said, nerede ne zaman bir Hasan Sabbah, nerede ne zaman yeni bir Feto çıkacağı belli değil.

İstediğiniz kadar İslam olun, aynı zamanda Türk olmadığınız sürece, bu milletin manevi dünyasında size asla yer yok.

Rahmetli Erol Güngör’ün azınlıklar için söylediği söz tıpa tıp size de uyuyor vesselam.

Belki kafamızı karıştıracak, belki bizi biraz uğraştıracaksınız, ama eninde sonunda bu bünyeden muhakkak atılacaksınız.

Herkes kafasına şunu iyice soksun! İstedikleri kadar şeyh, istedikleri kadar, gavs, istedikleri kadar kutup olsunlar. İstedikleri kadar takla atıp, istedikleri kadar allayıp pullasınlar. İstedikleri kadar uçup, istedikleri kadar ALLAH DOSTU (!) palavralarıyla milleti kandırsınlar

İçinde Türk olmayan, Türkün ruhu olmayan, her şey bu millet için, bu coğrafya için, bu devlet için bir BEKA meselesidir .

Bunu kafamıza küçük harflerle değil, büyük ve kalın harflerle muhakkak kazımak zorundayız.

BATAKLIK VARSA SİNEK, SİNEK VARSA SITMA MUHAKKAK VARDIR

Kazımadığımız müddetçe Feto ve türevleri ne ilk ne de son olarak bu milleti can evinden vurmaya devam edeceklerdir. Bataklık varsa sinek, sinek varsa sıtma muhakkak vardır.

Bu batağın çaresi, temiz suyun gürül gürül çağlayacağı Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletidir.

Tarikatçı değilim, çünkü aklımı kim olursa olsun kimseye ipotek edemem, ama çağdaş demokrasi, insan hak ve hürriyeti ve Türk milliyetçiliğindeki inançlara saygı prensibi gereği, tercihlerini böyle belirleyen bütün arkadaşlara saygılıyım. Umarım onlar da bana saygılı olurlar.

İlim için lazım olan aklın, din için de lazım olduğuna inanalardanım. Çünkü akla değer vermeyen ümmetlerin sonu cennet değil cehennemdir. Esarettir, uşaklıktır, rezilliktir,pisliktir.

Bunu görmek için ille alim olmaya gerek yok. Ağzına kadar hacı, hoca, seyyit, gavs, kutup, şeyh, şıh dolu islam dünyasına bakmak yeter de artar bile.

Biliyorsunuz Türk milliyetçiliği çok sorgulandı. Özellikle de tarikatlar tarafından, ama Allah’a şükür milliyetçilik her sorgunun altından alnının akıyla çıktı. Fakat aynı şeyi tarikat ve cemaatler için söyleyemeyiz. Rezaletin biri bitmeden diğeri başlıyor. Parelellik, ihanet, ticaret, sapıklık, sahtekarlık, yobazlık, ajanlık, rüşvet, iltimas, sahtecilik… Skandalın haramın günahın ardı arkası kesilmiyor.

Tevazu insanlık erdem ve güzel ahlakın yaşanması gereken yerlerde insan bu rezillikleri saymaya utanıyor.

Şimdi hepsi bunları, kendilerinin değil, başka tarikat ve cemaatlerin yaptığını, zaten onların gerçek tarikat ve cemaat olmayıp gerçek tarikat ve cemaatin kendileri olduğunu ispatlamanın telaşındalar.

Yani anlayacağınız sorgulayacak başka şey bulamayıp Türkün hayat damarı Türk milliyetçiliğini sorgulayanlar şimdi Çalap’ın tokatıyla çetin bir imtihanda.

Oysa, daha Mehdiliğe, ceza evinde ülkücülere yaşattıklarına, bir birinden mübarek mübareklere, aklın aklını oynattığı ritüellere, şarlatanlara, istila için ülkenin dört bir yanında mantar gibi biten, her biri bir birinden karanlık odağın oyuncağı tapınak şövalyelerine daha sıra gelmedi.

Düşüne biliyor musunuz bu ülkenin insanları yıllarca kadının saçının bir tek teli görülsün mü, görülmesin mi diye bir birine düşman edilirken televizyonlarda çatır çatır, çırıl çıplak kadın mürit oynatan pezevenkler yıllarca tarikatçılık cemaatçilik cakası sattı bu ülkeye.

ADRİYATİK’TEN ÇİN SEDDİNE BÜTÜN BİR TÜRK DÜNYASINDA YANKILANACAK

Ne yalan söyleyeyim çağın en aydın hareketinin, çağın en cahil insanlarıyla, çağın en temiz hareketinin, çağın en rezil insanlarıyla sorguya çekilmesi ağrıma gidiyor. Yaptıklarına bakacak olursanız demek ki boşa hedef seçmemişler milliyetçiliği.

Tarikatçı arkadaşlarıma milli ve manevi dünyamızın teminatı milliyetçiliği bir kez daha düşünmelerini öneriyorum. 15 Temmuzdan sonra efendim biz zaten milliyetçiyiz gibi komik takiyyelere hiç gerek yok. Milliyetçi olsanız ağzına kadar ermiş, derviş, pir, dede, Alperen , veli dolu Anadulu’da üç kıtada İslamın bayraktarlığını yapan Türk ulularını bırakıp Arap bedevizminin meçhul ulularının (!) peşine düşmezsiniz.

Tarikatçı olacaksanız Ahmet Yesevi gibi, Yunus gibi, Hacı Bektaş gibi, Tapduk Emre gibi, Ahi Evran gibi Hacı Bayram gibi yerli ve milli olacaksınız yabancı değil.

‘’Gelin canlar bir olalım’’ Diyeceksiniz ki sözünüz Adriyatik’ten Çin Seddine bütün bir Türk dünyasında yankılanacak.

‘’Bir kez gönül yıktın ise kıldığınız namaz namaz değildir’’ Diyemiyorsanız susacaksınız.

Halep ordaysa arşın burada. Bu iş öyle yanmaz kefen, sırattan geçiren terlik, deve sidiği, cezbe,

rüya, papağan gibi eski alimlerinin sözlerini nakletmek hele hele de fütursuz ve hadsizce Allah ve Resulünü bu işe alet etmekle olmuyor. ‘’Dervişlik olsaydı taç ile hırka, biz dahi alırdık otuza kırka’’

Şeyhleriniz,tarikatlarınız varsa bir keramati bizden olan kurtulur diye zümrecilikle değil, Türk tarikat ve ulularında ki gibi, millet için, insanlık için çıkacak ortaya.

‘’Gel gör beni aşk neyledi’’ Diyemeyen aşkın,

‘’Yaradılanı hoş gördük yaratandan ötürü’’ Diyemeyen sevginin postuna oturmayacak. Arkadaş.

‘’Dinine dizlerinle değil, kalbinle bağlan’’ Diyebilen bir şeyh olmadıktan sonra o tarikatın ne önemi var.

ÖYLE GÖRÜNÜYOR Kİ BİZ NE DERSEK DİYELİM TARİKAT VE CEMAATLER…

Bu asil millet için ‘’Bir olalım iri olalım diri olalım’’,’’Eline beline diline sahip ol’’ ,’’ bölüşerek tok, bölünerek yok oluruz’’Diyen milli şuura sahip Türk ulularını ne zaman keşfedeceksiniz acaba?

‘’Erkek dişi sorulmaz muhabbetin dilinde, hakkın yarattığı her şey yerli yerinde, bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok. Noksanlık, eksiklik, senin görüşlerinde’’ Diyebilseydi şeyhleriniz, tarikatlarınız yobazlık ve sapıklık suçlamalarına bu kadar maruz kalır mıydı acaba?

‘’İlim beşikte başlar mezarda biter’’

‘’En büyük keramet çalışmaktır’’ Diyen mutasavvıflardan sonra kusura bakmayında çalışmadan saltanat süren şeyhler pek akılcı gelmiyor insana.

‘’İncinsende incitme ‘’

‘’Kadınlarınızı okutunuz, kadınları okumayan millet yükselemez’’ Sözünü kim niye söylemiş acaba?

‘’İslam’ın temeli güzel ahlak; ahlâkın özü bilgi; bilginin özü akıldır’’ Diyen pirlerden sonra acaba aklı ipotek etmek niye nasıl ve nerden çöreklendi bu coğrafyaya?

‘’Kuvvetini mazluma değil zalime kullan’’ Sözü yerine fırıl fırıl iktidar peşinde koşmak tarikatçılık cemeatçilik Allah dostluğu mu oluyor şimdi?

‘’Hararet nardadır sacda değil, Keramet baştadır, taç da değil. Her ne ararsan kendinde ara, Kudüs de Mekke de hac da değil’’

‘’Çalışmadan geçinenler bizden değildir’’ Sözünden ders almayan şeyh şeyh olabilir mi?

‘’Eşine işine aşına özen göster’’

‘’Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp, bizi geçen bizdendir’’ Sözlerini hiç duydunuz mu acaba?

‘’İslami hükümleri tam bilmeyen, tatbik etmeyen bir kimse, evliyalık yolunda bulunmaya kalkarsa, bunun imanını şeytan çalar’’ Diyen yesevi demek ki boşa dememiş bu sözleri.

Anlayacağınız bütün tarikat ve cemaatler iktidar sofrasında nimet yarışına girip bizi Ortadoğu batağına çekerken, Türkistan uluları ‘’Padişah huzurunda dahi olsanız hakkı ve hakikati söylemekten çekinmeyiniz’’ Diyerek hala aydınlatmaya devam ediyorlar bizleri.

Öyle görünüyor ki biz ne dersek diyelim tarikat ve cemaatler

Mesele ister küresel güçler, ister gizli ve açık yürütülen Arap milliyetçiliği, ister cahillik, ister Vahabi selefiyeciliği ve ister yobazlıktan geçinen din tüccarları olsun Türkün ilelebet süren varlık mücadelesinde Türkün en hayati varlık sorunları olmaya devam edecekler.

 
İletişim E-Posta: - Telefon:


 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

TÜRKÜN DE TARİKATI  OLSUN
Ehveni Şerci Olmamıştır
"HER ŞEY GÜZEL OLACAK EKREM ABİ", "YETER SÖZ MİLLETİNDİR"
DEVİR DEĞİŞİR ÜLKÜCÜNÜN KADERİ DEĞİŞMEZ
ATATÜRK VE ÜLKÜCÜLER
ATATÜRK’ÜN PARTİSİ UNUTMAYIN! BU SİZE MİLLİYETÇİLERCE VERİLMİŞ, SADECE BİR DEFALIK ŞANSTIR.
ÜLKÜCÜLER EN ÇOK AĞABEYLERLE VURULUR.
Kıymetliyiz, çünkü samimiyiz.
Diğer Yazarlar

BULUŞMA
İYİ Parti'de kantarın topuzu kaçtı
BABACAN, DAVUTOĞLU VE YENİ PARTİ TARTIŞMALARI
BİR KAÇ BAŞLIK
Barış Pınarı Harekatı
BATI AKDENİZ’DEKİ AĞIR İNTİHAR BİLANÇOSU
İLETİŞİM DERKEN!
YİRMİ BEŞ KURUŞ
KENDİNE GEL EY HALKIM!
ŞAŞIRTICI DELİLLER
HAFTANIN SON HAVADİSLERİ
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Cihan BAL
TEŞEKKÜRLER
Her birimizin evlerinden çıkamadığı bu g&uu...
İsmail KARAALİ
BİR KAÇ BAŞLIK
Birkaç yazımda ABD ile Rusya’nın yeni...
M.Koray BAŞYİĞİT
BULUŞMA
Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostları...
Kamil ZOR
Barış Pınarı Harekatı
Rus senatör Kosaçev: 'Barış Pınarı', S...
Hakan ÇIRAK
ANTALYA’NIN NESİ!
-Tütüncü’ye Yeni Soru Geliyor...
Mehmet AKYOL
İYİ Parti'de kantarın topuzu kaçtı
Antalya'da son dönemlerin vazgeçilmez ...
Erkan YAŞAR
İLETİŞİM DERKEN!
İletişim, insan ilişkilerinde en önemli yere ...
Hasan GÖMLEKSİZ
TÜRKÜN DE TARİKATI  OLSUN
Yesevi’den, Horasan erenlerinden, Yunus&rsqu...
Orhan TAT
YİRMİ BEŞ KURUŞ
Seferberliğin ilânıyla beraber, Ayvalık&rsqu...
İlhami OKUDAN
NEREDE O ESKİ İL BAŞKANLARI?
Antalyada üç il başkanı kente ve hafız...
Hilmi ŞAHİN
KENDİNE GEL EY HALKIM!
Turkiye'de son yıllarda bazı gerçekler g&uu...
Ali TAŞ
BABACAN, DAVUTOĞLU VE YENİ PARTİ TARTIŞMALARI
31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden alınan ...
Mehmet Hanifi YILMAZ
ARKADAŞ
Kiminle arkadaş olmalıKitap okuyup içeriğin...
Büşra Hacer ÇELEBİ
BATI AKDENİZ’DEKİ AĞIR İNTİHAR BİLANÇOSU
2002-2017 yılları arasında 324 intihar vakasının m...
Lokman KUMCU
ŞAŞIRTICI DELİLLER
Türk Ocaklarında yapılan konferansta ‘&...
Hava Durumu ( Isparta )
Bugün
12°°C - 27°°C
Cumartesi
10°°C - 27°°C
Pazar
10°°C - 24°°C
Pazartesi
8°°C - 25°°C
Namaz Vakitleri ( Isparta )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
05:1306:3412:5716:2719:1020:26

18 Eylül 2020 Cuma
Röportajlar
EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN MARKASI AYHAN ATEŞ İLE SOHBET
Eğlence sektöründe güvenin esas olduğunu ve şuan da emekli olduğu askeriyenin ikinci işim dediği işletmecilik hayatına büyük katkıların...
»
»
»
Tarihte Bugün
2006 - Öğretmenler Günü
1988 - Filisitin Devleti Kuruldu
Günün Sözü
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."
(MEVLANA (R.A))
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Atiker Konyaspor349178044
İstanbul Başakşehi211173040
Bursaspor3471611037
Akhisarspor346919027
Gazişehir Gaziante6321011
Yukatel Denizlispo421107
Medipol Başakşehir411204
BB Erzurumspor110003
Galatasaray110003
Fatih Karagümrük110003
Göztepe110003
Hatayspor110003
Beşiktaş110003
Fenerbahçe110003
Antalyaspor110003
Alanyaspor110003
Kayserispor110003
MKE Ankaragücü100100
Arşiv Arama
Facebook
Twitter

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(36 Online) 0,13ms